ГОЛОВНА > Новини >

Я дитина – я маю право

image-0-02-05-3abac0f4f3d64d52b97c0db9c022678e3ba08affff60fa591d0ac4a13ace152d-VДо Дня захисту дітей Головним територіальним управлінням юстиції у Київській області з 29.05.2017 року по 03.06.2017 року проводиться Тиждень права. Проблема правового захисту сім’ї і дитинства ось уже тривалий час перебуває у центрі уваги міжнародної спільноти. Особливого значення надається забезпеченню прав дітей як частини населення, що внаслідок своєї вразливості, фізичної і розумової незрілості, потребує особливої охорони і піклування з боку батьків і суспільства.
Найважливіший міжнародно-правовий акт у цій галузі – це Конвенція про права дитини, схвалена на 44-й сесії Генеральної Асамблеї ООН 20 листопада 1989 р. (вона набула чинності для України з 27 вересня 1991р.). Головним завданням Конвенції є забезпечення дітей особливим піклуванням та допомогою, надання необхідного захисту, сприяння сім’ї, як основному осередку суспільства, та природному середовищу для зростання і благополуччя всіх її членів і особливо дітей. Конвенція визнає, що дитині для повного та гармонійного розвитку необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння, дитина має бути повністю підготовлена до самостійного життя в суспільстві та вихована в дусі ідеалів, проголошених у статуті ООН, і, особливо, в мирі, гідності, терпимості, свободі, рівності та солідарності.
Саме з цієї нагоди та з метою розвитку інтересу в дітей до правових знань та попередження правового нігілізму працівники служби у справах дітей та сім’ї Баришівської райдержадміністрації для учнів 1-А класу Баришівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. М.Зерова (класовод Корж Олена Петрівна) прочитали лекцію «Я дитина – я маю право». Діти отримали знання про свої права та обов’язки, механізми захисту прав дитини в сучасному суспільстві. Слід зазначити, що правовиховна робота у школі проводиться постійно і спрямована на поглиблення правової освіти учнів та попередження правопорушень серед неповнолітніх.
Отже, учні ще раз згадали, про те, які права має кожна дитина, що існує також міжнародна організація – комісія з прав дитини, але кожна дитина може звернутись до соціальної служби у справах дітей та сім’ї, до шкільного психолога, або до дорослого, якому довіряє і який не зрадить. В разі порушення прав не залишатись наодинці зі своїми проблемами! Головне, знати – безвихідних ситуацій немає! Певно, в Україні, так само і в інших державах, ще далеко не завжди забезпечуються права, які декларуються в Конвенції. Але якщо знаєш свої права, легше буде захистити себе.

image-0-02-05-3e702e9686a65599c00a5a2ba52af57a2c36844c4a0d4ecb2f0bc81d4f25e91f-V

Цій дитині потрібна родина

Всі анкети

Київська облдержадміністрація


Київська облдержадміністрація
Yes
Київська облдержадміністрація


Київська облдержадміністрація
Київська облдержадміністрація

 

 Наші партнери: