ГОЛОВНА > oll >

ВР має намір удосконалити процедуру усиновлення дітей

Верховною Радою України прийнято за основу проект Закону України «Про внесення змін до Сімейного кодексу України (щодо особливостей усиновлення окремих категорій дітей)».

 

Документом передбачено, що усиновлення дитини провадиться без згоди батьків, якщо вони протягом двох місяців після народження дитини не забрали її на виховання до себе в сім’ю та запис про них у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до статті 135 цього Кодексу.

Згідно законопроекту, на усиновлення дитини, над якою встановлено опіку або піклування, потрібна письмова згода опікуна або піклувальника, якщо він є родичем дитини.

На усиновлення дитини, над батьками якої встановлено опіку або піклування, потрібна письмова згода опікуна або піклувальника, незалежно від згоди батьків.

Пропонується також встановити, що для взяття неповнолітньої дитини на облік дітей, які можуть бути усиновлені, потрібна її згода, якщо за станом здоров’я та рівнем розвитку дитина може її висловити.

Також пропонується доповнити перелік обставин, за якими дитина, яка є громадянином України, може бути усиновлена іноземцем до закінчення однорічного терміну перебування на обліку в урядовому органі державного управління з усиновлення та захисту прав дитини у випадку, коли здійснюється усиновлення всіх рідних братів і сестер в одну сім?ю, якщо один або декілька з них перебувають на обліку в цьому органі не менш як один рік.

 

Цій дитині потрібна родина

Всі анкети

Київська облдержадміністрація


Київська облдержадміністрація
Yes
Київська облдержадміністрація


Київська облдержадміністрація
Київська облдержадміністрація

 

 Наші партнери: