ГОЛОВНА > Новини >

Відбулося засідання Координаційної ради з питань охорони дитинства та підтримки сім’ї при Київській облдержадміністрації

IMG_106814 лютого 2018 року, в приміщенні Київської облдержадміністрації відбулося засідання Координаційної ради з питань охорони дитинства та підтримки  сім’ї при Київській облдержадміністрації під головуванням заступника голови облдержадміністрації-голови Координаційної ради Кучера В.А., начальника служби у справах дітей та сім’ї-заступника голови Координаційної ради Онопрієнко-Капустіної Н.В. та за участю директора департаменту захисту прав дітей та  усиновлення Мінсоцполітики Колбаси Р.С.

Головним питанням засідання було впровадження регіонального плану розвитку системи надання соціальних послуг для дітей і сімей з дітьми та реформування закладів інституційного догляду у Київській області на 2017-2026 роки.

Основною метою реформи закладів інституційного догляду та виховання дітей є створення і розвиток необхідних послуг для сімей і дітей на рівні громад — фахівці соціальної роботи, ДБСТ, патронатні сім’ї, центри денного перебування для дітей з інвалідністю, інклюзивна шкільна та дошкільна освіта, центри підтримки сім’ї. Реалізовуючи дані реформи реалізовуються необхідні умови для повернення дітей з інтернатів в свої громади; створюється мережа послуг для сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, що в свою чергу сприяє попередженню потрапляння їхніх дітей в інтернатні заклади.

Читати далі «Оскільки впровадження регіонального плану розвитку системи надання соціальних послуг для дітей і сімей з дітьми та реформування закладів інституційного догляду у Київській області базується на забезпеченні прав і найкращих інтересів дитини, спрямовується на підтримку сім’ї, створення умов для виховання та розвитку дітей у сім’ї або середовищі, максимально наближеному до сімейного він автоматично стає пріоритетом розвитку Київщини. Саме тому, керівництвом області будуть вживатися усі можливі заходи щодо реалізації даного процесу, всебічного сприяння та контролю» — зазначив заступник голови облдержадміністрації Кучер В.А.

Про механізм впровадження регіонального плану розвитку системи надання соціальних послуг для дітей і сімей з дітьми та реформування закладів інституційного догляду у Київській області на  2017-2026 роки  доповіла начальник служби у справах дітей та сім’ї облдержадміністрації Онопрієнко-Капустіна Н.В.

«Держава Україна вибрала проєвропейський шлях розвитку та реформування. Даний напрям вимагає перегляду пріоритетів державної політики у сфері охорони дитинства, впровадження успішних підходів із світової практики захисту прав дітей, які базуються на забезпеченні прав і найкращих інтересів дитини, спрямовуються на підтримку сім’ї, створення умов для виховання та розвитку дітей у сім’ї або середовищі, максимально наближеному до сімейного. Саме тому, впровадження регіонального плану розвитку системи надання соціальних послуг для дітей і сімей з дітьми та реформування закладів інституційного догляду у Київській області дає можливість проаналізувати реальні потреби дітей та сімей з дітьми та  створює умови для повноцінного виховання та розвитку дитини в сім’ї» — зазначила Наталія Василівна.

В ході засідання були розглянуті питання щодо основних вимог до розробки місцевих планів розвитку соціальних послуг для дітей і сімей з дітьми та реформування закладів інституційного догляду для районів, міст обласного значення, об’єднаних  територіальних  громад області, доповідач Андріяш С.П., головний консультант проекту, що впроваджується консорціумом організацій у Київській області за підтримки Світового Банку, та розглянуто інформацію про проект «Розробка і впровадження регіонального збільшення обсягів надання послуг з догляду на сімейній основі (реформування інтернат них закладів у Київській області)», доповідач Кабаченко Н.В., керівник магістерської програми із соціальної роботи кафедри Школа соціальної роботи Національного інституту «Києво-Могилянська академія».

Підсумовуючи результати напрацювання Координаційної ради, начальник служби у справах дітей та сім’ї облдержадміністрації Онопрієнко-Капустіна Н.В. зазначила, що кожна посадова особа яка працює в напрямку захисту конституційних прав дітей та підтримки сімей повинна вживати заходи щодо популяризації важливості виховання та розвитку дитини, ролі  територіальної громади у забезпеченні найкращих інтересів дитини, неприпустимості розлучення дитини з батьками через особливості її розвитку, негативних наслідків інституційного  догляду та виховання для дитини і суспільства в цілому.

За підсумками засідання Координаційної ради буде розроблено проект рішення засідання Координаційної ради та подано на підпис заступнику голови облдержадміністрації.

 

 

Цій дитині потрібна родина

Всі анкети

Київська облдержадміністрація


Київська облдержадміністрація
Yes
Київська облдержадміністрація


Київська облдержадміністрація
Київська облдержадміністрація

 

 Наші партнери: