ГОЛОВНА > oll >

Відбулося перше в цьому році засідання Координаційної ради з питань охорони дитинства

 

Під час засідання обговорено питання профілактики негативних проявів у дитячому середовищі та проаналізовано шляхи та якість надання соціальних послуг, спрямованих на попередження раннього соціального сирітства.

 

«Україна займає 5-те місце в світі в рейтингу споживачів алкоголю на душу населення (в т.ч. людей похилого віку, дітей), а також 1-ше місце в Європі по вживанню алкоголю (в тому числі слабоалкогольних напоїв) населенням віком до 18 років» ? повідомив Геннадій Михайлович Зільберблат, головний нарколог головного управління охорони здоров’я області.

Задля запобігання дитячої бездоглядності наркологічною службою області проводиться облік неблагополучних сімей, в яких батьки зловживають алкоголем та наркотиками, та профілактичний нагляд за дітьми з цих сімей. На початок року на обліку перебувало 2558 таких сімей, в них дітей ? 3934 (з них 2192 – віком до 15 років).

Учасниками засідання проаналізовано діяльність консультпунктів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді як одного з інструментів запобігання відмов матерів від новонароджених дітей та діяльність комунального закладу Київської обласної ради Київського обласного соціального центру «Мати і дитина разом», а також прийнято проект Порядку влаштування та вибуття дітей-вихованців спеціалізованого обласного будинку дитини, розроблений за активної участі фахівців ПБО «Кожній дитині в Україні».

За підсумками засідання вирішено продовжити міжвідомчу взаємодію між службами у справах дітей, відділами сім’ї та молоді, центрами соціальних служб для сім’ї дітей ї та молоді, відділам освіти райдержадміністрацій, міськвиконкомів (міст обласного значення), відділам кримінальної міліції у справах дітей, закладами охорони здоров’я з метою поліпшення профілактичної роботи щодо дітей з сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, забезпечення виявлення дітей, які стали жертвами злочинної діяльності дорослих, жебракують, ведуть бродячих спосіб життя.

Також буде підготовлено та внесено на розгляд голови облдержадміністрації проект Розпорядження щодо затвердження «Порядку влаштування та вибуття дітей-вихованців спеціалізованого обласного будинку дитини».

Цій дитині потрібна родина

Всі анкети

Київська облдержадміністрація


Київська облдержадміністрація
Yes
Київська облдержадміністрація


Київська облдержадміністрація
Київська облдержадміністрація

 

 Наші партнери: