ГОЛОВНА > Діяльність служби у справах дітей та сім’ї облдержадміністрації станом на 01.04.2017 р.: досягнення, перспективи, проблемні питання

Діяльність служби у справах дітей та сім’ї облдержадміністрації станом на 01.04.2017 р.: досягнення, перспективи, проблемні питання

Діяльність служби у справах дітей та сімї облдержадміністрації

станом на 01.04.2017 р.:

досягнення, перспективи, проблемні питання

 

 1. 1.     Розвиток сімейних форм виховання та усиновлення дітей.

Станом на 01.04.2017 на первинному обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, перебуває 3502 дітей,  90,3% з яких виховується в сімейних формах виховання, зокрема, 2589 перебувають під опікою/піклуванням, 538 — виховуються в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях.

Протягом звітного періоду встановлено статус дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування 132 особам.

З дітей, які осиротіли в поточному році в сімейні форми виховання влаштовано 69 статусних дітей.

Станом на 01.04.2017 р. в області функціонувало 67 дитячих будинків сімейного типу та 112 прийомних сімей, в яких виховувалося 673 дітей.

Станом на 01.04.2017 усиновлено 34 дітей з них 30 - громадянами України та 4 - іноземними громадянами.

        

 

 1. 2.     Захист житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

  Станом на 01.04.2017 року 3034 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування мають житло, що становить 87,6%, з них: мають житло на праві користування -  2564 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на праві власності — 470 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 429 дітей вищезазначеної категорії не мають житла.

В Київській області створено 3 районних соціальних гуртожитки для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 16 до 18 років, осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років, а також сімей/осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах: Переяслав-Хмельницький, Вишгородський та Миронівський районні соціальні гуртожитки. Всі заклади є діючими.

На даний час в гуртожитках перебуває 29 жителів, з них 10 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування віком від 18 до 23 років, 2 мам та 3 дітей із сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах та 14 внутрішньо-переміщених осіб.

На квартирному обліку перебуває 222 особи з них 67 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування віком від 16 до 18 років та 163 осіб з їх числа віком від 18 до 23 років.

Протягом поточного року поставлено на квартирний облік 28 дітей — сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування віком від 16 до 18 років

Надано житло 15 особам, з них  5 дітям, позбавленим батьківського піклування (м. Васильків-3, Володарський район-1, Макарівський район-1) 10 особам з числа дітей – сиріт ( Сквирський район -1, м. Васильків-2, м Бровари-4, м. Березань-1, Яготинський район -1, м.Переяслав-Хмельницький-1).

З метою попередження незаконного відчуження житла та майна, яке належить дітям  органами опіки та піклування області розглянуто 633 заяв та звернень громадян, що стосуються житлових та майнових прав дітей, в тому числі щодо дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування 92 звернень.

 

 

 1. 3.     Забезпечення безпечного та змістовного оздоровлення і відпочинку дітей.

 

            За I квартал 2017 року в ДПУ МДЦ «Артек» оздоровлено 48 дітей, ДП УДЦ «Молода гвардія» —  64 дитини, ДЗОВ «Зоряний» (Миронівський район) —  266 дітей, ДОТ «Україночка»- 150 дітей, всього — 528 дітей, з них:- 134 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 6 дітей учасників, антитерористичної операції, 49 дітей-інвалідів, 248 – діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, 23 внутрішньо переміщених дітей та 68 дітей — «Д» облік.

12 квітня поточного року, в приміщенні Київської облдержадміністрації, за головуванням заступника-голови-керівника апарату Київської облдержадміністрації, голови штабу Кучера В’ячеслава Анатолійовича, та за участю в. о. начальника служби у справах дітей та сім’ї облдержадміністрації Лосєва Володимира Опанасовича, відбулося засідання міжвідомчого оперативного штабу з координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей.
В ході засідання Лосєвим В.О. було доведено до відома учасників штабу про стан підготовки до проведення оздоровчої кампанії 2017 року, а також про перспективи, проблемні питання та шляхи їх вирішення в даному напрямку роботи служби у справах дітей та сім’ї області.
Серед інших питань, що заслуховувалися на засіданні, слід відмітити питання щодо організації функціонування таборів з денним перебуванням та мовних таборів на базі загальноосвітніх навчальних закладів, доповідач – Осипенко Жанна Жоржівна, заступник директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації; щодо дотримання вимог пожежної безпеки в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку – Харченко Роман Сергійович, начальник відділу нормативно-технічної роботи та контролю за системами протипожежного захисту та ліцензування Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області; щодо вимог медичного забезпечення та проходження медичного огляду працівниками закладів оздоровлення та відпочинку – Глушаниця Олександр Феодосійович, заступник директора департаменту охорони здоров’я Київської області, та інші.
По завершенню засідання учасниками заходу було розроблено проект рішення засідання оперативного штабу з відповідними дорученнями оперативному штабу, деяким структурним підрозділам облдержадміністрації та головам райдержадміністрацій і міським головам (міст обласного значення) щодо забезпечення якісного та належного оздоровлення та відпочинку дітей Київської області в ході оздоровчої кампанії 2017 року.

 

 

 1. 4.     Функціонування закладів соціального захисту дітей.

З метою тимчасового утримання та соціально-правового захисту дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей з сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах  на території Київської області функціонує 6 обласних центрів соціально-психологічної реабілітації дітей і  один центр міської ради (планова ємність яких  становить 355 місць): с. Копилів; «Отчий дім»; «Оберіг»; «Узин»,  «Переяслав»; «Сезенків» та Білоцерківський міський центр «Злагода».

Протягом 2017 року до Центрів влаштовано 173 дітей (в т. ч. 83 дітей, які направлені на проходження медико-соціальної реабілітації та оздоровлення в Богуславському відділенні ЦСПРД «Оберіг»).

За віковою характеристикою найбільша кількість вихованців діти віком від 7 до 14 років 54,4 %, до 6 років – 24,4 %, з 15 до 18 років – 21,2 %.

За статтю – 52 % хлопчики, 48 % — дівчатка.

За соціальною характеристикою 44,4 % дітей мають неповну сім’ю, 15,7 %- діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, 39,8 % — діти з повних сімей.

Станом на 01.04.2017 в Центрах перебувало 266 дітей, в тому числі 23 дітей, яка переміщенна із зони проведення антитерористичної операції.

З загальної кількості вихованців 36 дітей мають статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, з них 4 дітей — є внутрішньо переміщеними особами. 230 — це діти, які перебувають в складних життєвих обставинах, в основному це діти з неповних сімей.

В поточному році з Центрів вибуло 103 дітей (в т.ч. 53 дітей з Богуславського відділення ЦСПРД «Оберіг»), з них :

- 55 дітей (53.3 %) пройшли курс реабілітації, отримали необхідні послуги та повернуті до батьків,

- 8 дітей влаштовані в сім’ї опікунів, піклувальників,

-3  дітей усиновлено,

- 5 дітей влаштована до ПС та ДБСТ,

-  1 дитину влаштовано до державних навчальних закладів різної акредитації,

- 27 дітей повернулись в ЦСПРД м. Маріуполя (перебували на час канікул).

 

 1. 5.     Надання комплексної підтримки сім’ям, які опинились  в складних життєвих обставинах.

 

В області діє постійна комісія з надання адресної допомоги сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах служби у справах дітей та сім’ї облдержадміністрації.

Станом на 01.04.2017 року відбулося 5 засідань комісії, в ході яких, було розглянуто 647 заяв від сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах та затвердженно виділення адресної матеріальної допомоги на суму 5 037 898,00 грн.

01.04.2017 року комісія розглянула та затвердила 413 заяв військовослужбовців, які беруть участь в АТО, 20 заяв від поранених в зоні проведення АТО, 13 заяв від сімей, родичі яких загинули в зоні проведення АТО, 168 заяв від військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом з 1 листопада поточного року.

Загальна сума по усіх виплатах для військовослужбовців та їх родин  у 2017 році склала 4 635 298,71грн.

Також з початку року  комісією було розглянуто та затверджено 33 заяви від сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

На загальну суму 402 600,71грн.

 

 1. 6.     Профілактика злочинності, негативних проявів серед дітей, запобігання безпритульності та бродяжництва.

 

З метою раннього виявлення дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, своєчасного вилучення їх з небезпечного середовища, надання їм реабілітаційної допомоги, виявлення осіб, які втягують неповнолітніх у злочинну діяльність, профілактики негативних проявів серед дітей, запобігання безпритульності та бродяжництву, в області систематично  проводяться профілактичні рейди: «Підліток», «Вокзал», «Діти вулиці», під час яких відпрацьовуються місця масового відпочинку неповнолітніх, відвідуються сім’ї, в яких батьки ухиляються від виконання своїх обов’язків, сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Протягом  I кварталу 2017 року було проведено 324  таких  рейдів (1 кв. 2016 — 330). Під час проведення зазначених рейдів  виявлено 316 дітей (2016 — 317). Вилучено – 103 дітей (2016- 60): з вулиці – 18, з сім’ї -72, з розважальних закладів – 7, знайдені – 6.

З вилучених дітей під час проведення профілактичних заходів 59 дітей влаштовано в  центри соціально-психологічної реабілітації дітей, 53 – в лікувальні заклади, 111 – повернено у сім’ю, 20 – до навчальних закладів.

З метою попередження виходу дітей на вулицю службами разом з зацікавленими в охороні дитинства структурними підрозділами райдержадміністрацій, міськвиконкомів  обстежено 794 сім’ї, попереджено батьків – 549, дітей -213, ініційовано притягнення  батьків  до відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків за ст.184 КупАП — 220.

В ході рейдів  виявлено 16 порушень торгівлі спиртних і тютюнових виробів, ініційовано притягнення до відповідальності  11 дорослих осіб за ст.156 КУпАП.

З метою збереження біологічної родини дитини, попередження соціального сирітства, службами області проводиться робота  з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах. На контролі служб перебуває 1199 сімей, в яких виховується 2372 дітей, з них під соціальним супроводом — 476 сім’ї.

В ході проведеної роботи з сім’ями службами виявлено 282  порушення згідно ст.150 Сімейного Кодексу України, внаслідок чого притягнуто до відповідальності 204 батьків.

До батьків, які не реагували на попередження та роз’яснювальну роботу були застосовані більш суворі заходи впливу. Протягом звітного періоду до міськрайонних судів подано 95 позовів щодо позбавлення батьківських прав чи відібрання без позбавлення.

В ході судових розглядів 220 батьків позбавлено батьківських прав на 272 дітей, 28 дітей відібрано від 15 батьків без  позбавлення останніх батьківських прав, в судовому порядку.

 

 1. 7.     Підтримка багатодітних сімей. Матері-героїні.

Матері-героїні

 

Станом на 01.04.2017 року всього в області присвоєно почесне звання України «Мати-героїня» 3 400 жінкам.

 

Багатодітні родини

У Київській області проживає 12 497 багатодітних сімей, в яких виховується 43 416 дітей.

Із зазначеної кількості багатодітних сімей 10 034 є повними, в 101 сім`ї діти виховуються лише батьком, в 2 695 діти виховуються матір`ю. 3 962 багатодітних сімей – це молоді сім’ї.

В 9 193 багатодітних сім’ях хоча б один з батьків працевлаштований.

3 156 багатодітних сімей користуються 50-відсотковою знижкою плати за користування житлом.

6 741 багатодітна сім’я користується 50-відсотковою знижкою плати за користування комунальними послугами.

1 393 багатодітних сімей користуються 50-відсотковою знижкою вартості палива.

2 868 дітей з багатодітної сім’ї користуються пільгами на безоплатне одержання ліків з за рецептом лікаря.

16 430 дітей з багатодітних сімей користується пільгами на щорічне медичне обстеження і диспансеризацію.

15 792 дитини з багатодітної сім’ї користується пільгами на проїзд.

На території області проживає 258 багатодітних сімей з числа внутрішньо переміщених, в яких виховується 935 дітей.

 

 1. 8.     Попередження насильства в сім’ї.

 

Протягом звітного періоду до органів і установ, на які покладено функції здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї надійшло 1316 звернень: із них від дітей 6, жінок 1039, чоловіків 271 звернення. Кількість здійснених заходів з приводу захисту прав дитини від насильства в сім’ї 100. На корекційні програми направлено 41 особу, пройшли корекційні програми протягом поточного року 36 осіб. На реалізацію заходів з питань попередження насильства в сім’ї за звітний період витрачено 300,00 грн.

На засіданнях комісій з питань координації дій щодо попередження насильства в сім’ї службами у справах дітей та сім’ї райдержадміністрацій виконавчих комітетів міських рад розглядаються питання щодо подальшої роботи з сім’ями, в яких вчинено насильство. Ведеться журнали обліку заяв та повідомлень про вчинення насильства в сім’ях; для організації надання необхідної допомоги членам сімей, де вчинено насильство або стосовно яких існує реальна загроза його вчинення.

Службами у справах дітей та сім’ї спільно з центрами соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, відділами освіти райдержадміністрацій міськвиконкомів (міст обласного значення) Київської області в закладах освіти проводилися заходи (лекції, круглі столи, семінари) для батьків. В службах наявна інформація про організації, установи та заклади, які працюють за напрямком попередження насильства в сім’ї, та про послуги, які ними надаються.

З метою взаємодії між органами державної влади з питань попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми при голові Київської обласної державної адміністрації продовжує свою діяльність Київська обласна Координаційна рада з питань захисту прав дітей та підтримки сім’ї, до повноважень якої входять функції розгляду питань попередження насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми, забезпечення ґендерної рівності та демографічного розвитку в суспільстві.

Протягом звітного періоду районними та міськими службам у справах дітей та сім’ї розповсюджувались інформаційно — просвітницькі матеріали з питання попередження насильства в сім’ї, проводилась попереджувальна, профілактична робота серед населення в районах та містах Київської області. Ведеться співпраця з міжнародними та активними громадськими організаціями, які діють на території Київської області.

Діти, які проживають в сім’ях, де існує загроза вчинення насильства над ними, перебувають під постійним контролем класних керівників, які  проінформовані про порядок дій в разі виявлення жорстокого поводження з дітьми (виявлення слідів побоїв), а також відстежувати подібні випадки з боку інших учнів. Тісна співпраця ведеться з міжнародними громадськими організаціями, які діють на території області.

Центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді також проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з питань попередження вчинення насильства в сім’ї серед населення, учнівської та студентської молоді відбуваються групові та масові заходи, розповсюджуються інформаційні матеріали (методична література, буклети, плакати). У районах та містах області працівниками центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно зі службами у справах дітей та сім’ї проводиться профілактична робота з особами, які вчиняють насильство в сім’ї, з особами, які можуть вчинити таке насильство та членами їх сімей. Також проводиться робота з сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах. У районних та міських газетах ведуться постійні рубрики з питань профілактики насильства в сім’ї.

18 січня та 16 лютого 2017 року Громадською організацією «Ла Страда-Україна» проведено два етапи тренінгу на тему «Запобігання сексуальному насильству під час конфлікту» для працівників департаментів соціального захисту населення, центрів соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, служб у справах дітей та сім’ї, поліції, працівників системи освіти та медичних працівників.

Тренінг проведений в рамках реалізації проекту «Подолання соціальних наслідків конфлікту на Донбасі та незаконної анексії Криму за допомогою державних структур в Україні та громадського суспільства», який проходить за підтримки Міністерства соціальної політики України та за участю експертів міжнародних громадських організацій.

Під час тренінгу розглядались питання щодо гендерно зумовленого насильства, сексуального насильства; сексуальне насильство під час конфлікту; міжнародного та українського законодавства з даної тематики; відповідальності за вчинення насильства, визначення наявних ресурсів у роботі з постраждалими від сексуального насильства, а також практична робота з постраждалими від сексуального насильства (опитування та спілкування з постраждалими).

До участі у тренінгу були запрошені представники обласних департаментів соціального захисту населення, охорони здоров’я, управління превентивної діяльності ГУ НП в Київській області, служби у справах дітей та сім’ї, центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, а також представники департаментів, центрів, служб та управлінь райдержадміністрацій, міськвиконкомів (міст обласного значення) Київської області. За результатами тренінгу всі учасники отримали сертифікати про проходження тренінгу.

 

 1. 9.     Протидія торгівлі людьми, гендерна політика.

 

В рамках виконання проекту «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи щодо протидії торгівлі людьми, в Україні» та Закону України «Про протидію торгівлі людьми, що реалізується за підтримки ОБСЄ, плану заходів затвердженого службою у справах дітей та сім’ї облдержадміністрації спільно з громадською організацією «Фундація «Гармонізоване суспільство»» на період з червня 2016 року по травень                 2017 року.

Протягом січня-березня 2017 року в Миронівському та Сквирському районах проводилися семінари на тему «Роль та завдання дільничних інспекторів поліції в Національному механізмі взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи в сфері протидії торгівлі людьми, в Україні». В Макарівському, Рокитнянському, Миронівському, Обухівському, Богуславському районах та місті Обухів проведено робочі зустрічі з представниками ЗМІ та журналістами з питань висвітлення в засобах масової інформації проблематики торгівлі людьми.

18 березня 2015 року в м. Біла Церква в приміщенні Білоцерківської районної державної адміністрації службою у справах дітей та сім’ї спільно з представниками ГО «Фундація «Гармонізоване суспільство» було проведено зустріч з представниками суб’єктів Національного механізму взаємодії (відділ освіти, заклад охорони здоров’я, центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління соціального захисту населення) де було обговорено питання співпраці для надання допомоги постраждалим особам від торгівлі людьми.

На даний час в Київській області 9 особам встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, з них 3 статуси встановлено в 2017 році.

 

 1. 10.            Звернення громадян.

 

Упродовж I кварталу 2017 року до служби у справах дітей та сім’ї облдержадміністрації надійшло всього 47 звернень: 47 звернень надійшли поштою.

Із загальної кількості звернень 2 вирішено позитивно, дано роз’яснення 45 зверненням.

У 2017 році до служби надійшло 12 повторних звернень.

Кількість питань, порушених у зверненнях громадян – 47, з яких: 4-надання матеріальної допомоги, 1-житлова політика, 8-скарги на органів опіки та піклування РДА/МВК, 34-питання щодо дітей та сім’ї.

 

 1. 11.            Фінансування програм та напрямів діяльності Служби.

У 2017 році Служба продовжує реалізацію Обласної комплексної Програми підтримки сім’ї та забезпечення прав дітей «Назустріч дітям» до 2017 року. Загалом, на реалізацію заходів Програмою передбачається сума у розмірі 15 540 000 грн., затверджена сума обласним бюджетом становить 12 400 500 грн., станом на 01.04.2017 заходи Програми профінансовані на суму 683 900 грн.

 

 

 

 1. 12.            Результати вивчення стану діяльності та надання практичної і методичної допомоги в рамках проведення комплексних перевірок функціонування служб у справах дітей та сім’ї РДА/МВК щодо організації соціально-правового захисту дітей та підтримки сімей

 

Службою у справах дітей та сім’ї облдержадміністрації впродовж 2017 року була надана практична і методична допомога в рамках проведення комплексної перевірки функціонування органів опіки і піклування усіх рівнів райдержадміністрацій та міськвиконкомів (міст обласного значення) та служб у справах дітей та сім’ї РДА/МВК щодо організації соціально-правового захисту дітей та підтримки сімей у м. Буча,  а саме, організації належного соціального захисту і захисту дітей, своєчасності перевірки органами умов влаштування, виховання, навчання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  здійснення профілактики негативних проявів, наркоманії, алкоголізму та правопорушень серед дітей та їхніх батьків; оздоровлення та відпочинок дітей, насамперед дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки; підтримки та надання соціальних послуг сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування; забезпечення поліпшення становища сімей, у тому числі сімей з дітьми, багатодітних та молодих сімей, тощо.

Цій дитині потрібна родина

160true numbers topright 250true true 800none
 • 8000 slideleft true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/sashunya/
   
 • 8000 slideleft true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/irinka/
  Slide8 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/andrijko/
  Slide8 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/yaroslav-3/
  Slide3 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/dashenka/
  Slide6 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/sashko/
  Slide6 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/yashenka/
  Slide5 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/romchik/
  Slide9 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/nastunya
  Slide9 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/sasha/
  Slide12 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/sashko/
  Slide6 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/kamila/
  Slide11 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/olenka/
  Slide10 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/vitya/
  Slide15 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/mikola/
  Slide21 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/rustam/
  Slide22 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/oksana/
  Slide21 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/maks/
  Slide23 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/antosha
  Slide24 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/marijka
  Slide33 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/sergij/
  Slide25 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/kirilo/
  Slide30 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/yura/
  Slide32 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/vladik
  Slide50 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/12593
  Slide52 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/andrij-2/
  Slide54 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/dima/
  Slide61 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/ruslana/
  Slide63 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/artur/
  Slide64 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/karina
  Slide69 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/irina/
  Slide71 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/valya/
  Slide83 
 • 5000 random true 60 bottom 30 http://ssd-koda.gov.ua/veronika-2/
  Slide82 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/nadya/
  Slide86 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/glib/
  Slide87 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/yeva/
  Slide89 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/viktoriya-2/
  Slide90 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/bogdana/
  Slide91 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/fedir/
  Slide92 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/sasha-3/
  Slide93 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/mixajlo/
  Slide94 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/karina-2/
  Slide95 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/kolya/
  Slide96 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/vika/
  Slide100 
 • 8000 random true 60 bottom 100 http://ssd-koda.gov.ua/katyusha/
  Slide98 

Всі анкетиКиївська облдержадміністрація


Київська облдержадміністрація

 

 Наші партнери: