ГОЛОВНА > Новини >

НАСТАВНИЦТВО

43b74e73c93673d4ff5b56b1bb99aa30
Змінити життя дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування тепер можна не лише шляхом усиновлення. Президент України Петро Порошенко підписав Закон України від 08.09.2016 № 1504-УІІІ «Про внесення змін до Закону України « Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» щодо запровадження наставництва. Відтепер українці зможуть на державному рівні допомагати дітям, які перебувають в закладах інституційного догляду, адаптуватись до самостійного життя шляхом розвитку їх потенціалу, впевненості у власних силах, визначення життєвих цілей, формування людських взаємовідносин, культурних, моральних і духовних цінностей.
Слово «наставник» походить від англійського слова «mentor». Ментором звали героя древньогрецької міфології, який славився тим, що був мудрим порадником, який користувався всезагальною довірою.
Наставник –це турботливий дорослий друг, який стає для дитини чи підлітка значущою людиною, яка хоче і може присвячувати їй свій час, знання та сили.
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 04.07.2017 № 468 «Деякі питання здійснення наставництва над дитиною» і затверджено відповідне Положення.
Практична реалізація чинного законодавства сприятиме розвитку державно-приватного партнерства. Оскільки для здійснення наставництва передбачається залучати громадські та благодійні організації.
15-16 серпня 2017 року громадською організацією «Одна Надія» було проведено навчання з методології наставництва над дитиною. В навчанні взяли участь спеціалісти служб справах дітей та сім’ї області, центрів соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, працівники інтернатних закладів, представники громадських та благодійних організацій. В роботі заходу та обговоренні питання Наставництва брав участь Уповноважений з прав дитини Адміністрації Президента України Микола Миколайович Кулеба.

Нове зображення

Цій дитині потрібна родина

Всі анкети

Київська облдержадміністрація


Київська облдержадміністрація
Yes
Київська облдержадміністрація


Київська облдержадміністрація
Київська облдержадміністрація

 

 Наші партнери: