ГОЛОВНА > Архів публікацій 2011р. >

Міжнародна практична конференція «Порятунок дитини чи підтримка сім’ї: пошук кращих рішень»

Конференцію протягом 13-14 грудня провели Київська обласна державна адміністрація та Міжнародна благодійна організація «Партнерство «Кожній дитині». Учасниками заходу стали керівники та фахівці соціальної сфери, представники громадських організацій, які працюють в інтересах дітей та підтримки сімей, науковці та викладачі соціальних дисциплін вищих навчальних закладів.

Конференція присвячена завершенню реалізації спільного проекту «Попередження вилучення дітей із сімейного середовища шляхом впровадження механізму гейткіпінгу в Украіні», що впроваджувався у Київській області протягом 2009-2011 років.

Пленарне засідання конференції відкрив Юрій Олексійович Павленко, Уповноважений Президента України з прав дитини.

Про напрямки сучасної державної політики України щодо забезпечення прав дитини на виховання в сім’ї в контексті рекомендацій Комітету ООН з прав дитини учасників конференції інформувала Аксана Анатоліївна Філіпішина, в.о. директора департаменту з усиновлення та захисту прав дитини Міністерства соціальної політики України.

Перед присутніми виступили І.М.Пінчук — начальник управління соціальних служб департаменту сімейної політики Міністерства соціальної політики України, Трейсі Мартін — заступник директора з програм EveryChild (Великобританія), В.Д.Дибайло — директор Представництва «Кожній дитині». Сергій Петрович Андріяш, начальник служби у справах дітей Київської облдержадміністрації, інформував учасників конференції про формування цілісної системи забезпечення прав дітей та підтримки сімей з дітьми в Київській області.

Під час секційних засідань учасники конференції об’єдналися навколо обговорення певних проблем:

Підвищення рівня професійної компетентності працівників соціальної сфери

Розвиток сімейно орієнтованих послуг на рівні громади

Міжнародні стандарти та зобов’язання

України щодо забезпечення прав дітей: системи моніторингу

Удосконалення механізмів прийняття рішень в найкращих інтересах дітей: управлінський аспект. Протягом другого дня конференції учасники працювали у відкритих майстер-класах.

Науковці, практичні соціальні працівники, державні службовці провели практичні заняття, міні-тренінги, презентації, поділилися методичними розробками.

Майстер-класи мали тематичне спрямування:

Оцінка потреб як інструмент планування та надання якісних послуг для дитини та її сім’ї;

Мережеві зустрічі як ефективний інструмент активізації ресурсів родини та громади для вирішення проблем дітей та їх сімей; Сімейний патронат як складова системи захисту дітей та підтримки сімей;

Захист дитини: сімейно орієнтований підхід.

За підсумками роботи конференції прийнято рекомендації щодо удосконалення соціально-правового захисту дітей.

 

Цій дитині потрібна родина

Всі анкети

Київська облдержадміністрація


Київська облдержадміністрація
Yes
Київська облдержадміністрація


Київська облдержадміністрація
Київська облдержадміністрація

 

 Наші партнери: