ГОЛОВНА > Київський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді > Соціальна робота в Київській області

Соціальна робота в Київській області

Унікальна подія відбулася

1.радо_зустрiчают__у_дитячому_будинкуНаприкінці червня 2017 року працівниками Ставищенського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор Папушина Л.А.) та дитячого будинку «Світанок» Ставищенської районної ради Київської області (директор Яременко М.А.) проведено святкову зустріч випускників дитячого будинку «Світанок» минулих років.
Унікальність цього заходу в тому, що така зустріч відбулася вперше: вперше запрошені до зустрічі усі випускники попередніх років. Заклад діє з 1999 року та на сьогодні випустив у самостійне життя понад тридцять молодих людей особливого статусу, тих, що стали за складними життєвими обставинами сиротами або позбавленими батьківського піклування.
Вперше на зібранні були присутні випускники 9-их класів різних років, які продовжили навчання у професійно-технічних училищах, технікумах, ліцеях та коледжах, а також учні 11-их класів, в колі яких є молодь, що навчалася в інститутах, університетах, закінчили магістратуру, отримавши вищу освіту.
Вперше молоді дівчата та хлопці побачили своїх друзів вже одруженими, з маленькими дітьми на руках. Діток у дітей дитячого будинку вже є сімнадцять, найближчим часом очікується ще не одне поповнення. Тому родина дитячого будинку, окрім своїх випускників, вмістила в себе як дітей, так і чоловіків та дружин.
На зустріч до випускників завітали Тертичний Олександр Вікторович, голова Ставищенської районної державної адміністрації, Бандура Роман Вікторович, заступник голови Ставищенської районної ради, Плахотнюк Ольга Михайлівна, начальник відділу освіти, Кошинський Володимир Якович, голова селищної ради, Альмужна Тетяна Анатоліївна голова сільської ради, попередні директори закладу Коваленко Іван Васильович та Забудько Інна Дмитрівна, вихователі та працівники дитячого будинку.
Переповнені позитивними враженнями, випускники дякували за організовану зустріч, а запрошення до святкового короваю, солодкого фуршету, вручення вихованцям дитячого будинку та випускникам, їх дітям шкільних, солодких, іграшкових та побутових подарунків завершило свято, благодійну допомогу для якого надали ТОВ «Інтерагроінвест» (Коломієць М.С.), ВАТ «Ставищенське РТП» (Смик В.В.), районне споживче товариство (Чуприна С.А.), спонсори-підприємці, голови СФГ Нечай М.В., Козлюк О.М..

20170626_131223Тренінг
26 червня 2017 року спеціалісти Білоцерківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді взяли участь в черговому семінарі-тренінгу, який в рамках постійної співпраці було проведено для них представником Української асоціації фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій Олександром Столярчуком.
Знання, отримані на минулому занятті, що було присвячене проблемам виявлення ознак психотравми в учасників АТО та методам надання допомоги безпосередньо воїнам та членам їх сімей, вже відчутно допомогли спеціалістам Центру в їх роботі з означеною категорією населення. Тому, розуміючи важливість постійного вдосконалення як основи професійного зростання спеціалістів, керівництво Білоцерківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді запропонувало Асоціації продовжити співпрацю. На другому семінарі-тренінгу розглядалися вже питання психемоційної саморегуляції і можливостей відновлення у себе позитивного емоційного стану.
20170626_110106Білоцерківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є спеціальним державним закладом, що професійно здійснює соціальну роботу серед молоді та сімей з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги. Такі соціально-незахищені категорії населення потребують від спеціалістів Центру щоденної кропіткої роботи, терпіння та витримки у справі вирішення їх проблем. І для того, щоб ефективно допомагати іншим, фахівці із соціальної роботи повинні не лише постійно вдосконалювати свої професійні вміння, а й набувати навичок емоційної саморегуляції, навчатися правильно виражати свої емоції та зберігати власний психологічний ресурс для продуктивної роботи з проблемними сім’ями.
Саме це визначило тематику заняття, яке складалося з двох взаємопов’язаних частин. Перша половина навчального часу відводилася для набуття теоретичного підґрунтя розуміння необхідності збереження та відновлення власного психоемоційного ресурсу. Друга – практична – містила безпосереднє виконання вправ з корекції власного психоемоційного стану.
Під керівництвом досвідченого тренера фахівці Білоцерківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в цікавій та незвичній формі визначилися з місцем психоемоційного стану людини в структурі професійних знань та умінь, отримали необхідну теоретичну базу щодо можливостей саморегуляції людини та на практиці відчули ефективність різних методів подолання стресу та емоційної напруги. Учасники семінару-тренінгу впевнені, що подібні заняття є дуже корисними у роботі та планують продовження навчання за актуальними темами.

19702221_635823599957381_4063472453267652765_nМайстерня під відкритим небом
Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Бучанської міської ради за підтримки громадської організації «Еліус – Україна» та благодійної організації «Міжнародний благодійний фонд імені Святого Андрія» було проведено захід для дітей у міському парку.
На свіжому повітрі юні бучанці мали нагоду опанувати дуже оригінальний метод малювання за допомогою зубної щітки та гребінця. Творчі майстер — класи змінювалися рухливими іграми.
на главню_nТакий захід – це чудова нагода відірвати малечу від сидіння вдома за комп’ютерами, дати можливість дізнатися і навчитися чомусь новому та просто отримати живе спілкування і масу позитивних емоцій на природі.
Поцікавився роботою творчої майстерні під відкритим небом Бучанський міський голова Анатолій Федорук, який дізнався, як проходять канікули у дітей, хто вже встиг оздоровитися у пришкільних таборах.

Разом здолаємо
20170625_191649Молодість – це світанок життя. Просинаються перші симпатії та кохання, небосхил майбутнього вирує яскравим різноманіттям і мрії та сподівання широкими сонячними променями прокладають дорогу до успіху. В цей час дуже важливо обрати правильні життєві орієнтири і набути хороших друзів.
Розуміючи це, спеціалісти Білоцерківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які професійно надають підтримку і допомогу молоді та сім’ям з дітьми, котрі опинилися в складних життєвих ситуаціях, з особливою увагою віднеслися до підготовки та проведення святкових заходів до Дня молоді.
20170625_193124В рамках святкування за доброю традицією дітей та підлітків було запрошено в намет профілактичних ігор, де у веселій, невимушеній формі учасники гри успішно доповнили власні знання щодо особистої безпеки та правил збереження здоров’я людини, замислилися про власні життєві цінності та їх роль у житті людини та суспільства. Окрім знань та вражень, кожен з учасників гри отримав приємний приз.
В цей же час на загальній святковій сцені учасники молодіжного волонтерського театру при Білоцерківському міському центрі соціальних служб для сім’ї дітей та молоді виступили з театральною міні-виставою «Життя від Інтернета більше». Юнаки та дівчата яскраво та артистично дали зрозуміти, як важливо не бути поглинутим «всесвітнім павутинням» і за будь яких умов залишатися ЛЮДИНОЮ, котра має сама будує власне життя, ставить цілі і наполегливо працює над їх втіленням.
До Дня молоді було приурочено презентацію МОЛОДІЖНОГО ТЕЛЕФОНУ ПІДТРИМКИ 0-800-501-686, який за ініціативи Відділу у справах сім’ї та молоді Білоцерківської міської ради запрацював при Білоцерківському міському центрі соціальних служб для сім’ї дітей та молоді і має на меті надання кваліфікованої психологічної підтримки та допомоги спеціаліста для молоді міста.
Головний меседж Білоцерківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді до Дня молоді полягає в тому, що спільні зусилля свідомої молоді, професійний підхід у вирішенні проблем та правильні життєві орієнтири складають основу як особистого успіху, так і процвітання суспільства в цілому.

Сімейний затишок-щасливе дитинство

IMG_1405

29.05.2017 року в рамках проведення заходів щодо відзначення в Рокитнянському районі Міжнародного Дня захисту дітей Рокитнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на базі страусиної ферми що розташована на території села Синява  проведено для вихованців Дитячого будинку сімейного типу та прийомних дітей захід  «Сімейний затишок-щасливе дитинство». Для дітей проведено екскурсію, різноманітні конкурси та рухливі ігри. Вихованці отримали сувеніри від служби у справах дітей та сім’ї Рокитнянської райдержадміністрації. Прийомна мама Петренко Людмила Володимирівна влаштувала майстер-клас приготування шаурми для учасників заходу.

На заході були присутні сільський голова Синявської сільської ради. Ковінька Ольга Миколаївна. Приватні підприємці ТОВ «Златібор», ПП «Сивченко» вихованцям надали солодощі та фрукти.

IMG_1406

 

 
Підвищення виховного потенціалу
прийомних батьків та батьків-вихователів

IMG_20170525_115800

Відповідно до Положення про прийомну сім’ю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2002 року N 565 та Положення про дитячий будинок сімейного типу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2002 року N 564, прийомні батьки та батьки-вихователі один раз на два роки проходять навчання з метою підвищення їхнього виховного потенціалу.

Протягом травня 2017 року навчання пройшли  34 особи з числа прийомних батьків та батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу Броварського району, м. Бровари, Бориспільського району, м. Бориспіль та  Яготинського району.

Під час проходження навчання прийомні батьки, батьки-вихователі поглибили знання про: засади захисту прав дітей у сім’ї, прийоми підвищення самооцінки, формування особистості дитини, практичні прийоми налагодження сімейних взаємостосунків, соціально-психологічні фактори становлення особистості дитини та особливості її розвитку, методи сімейного виховання та відновлення стосунків дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, з рідними, шляхи формування життєвої компетентності дитини та підготовки її до самостійного життя.

Батьки мали нагоду удосконалити уміння: ефективно спілкуватися з дитиною, аналізувати причини поведінки дитини, власні емоції, почуття, поведінкові прояви тощо, використовувати різноманітні форми та методи організації та проведення змістовного сімейного дозвілля, запобігати девіантній поведінці дитини та особистісному «вигоранню».

Навчання проводили залучені тренери Київського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Боровко та Леся Кучинська.

Принаймні, з початку 2017 року Київським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді були також  проведені  навчання з проблем виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування для кандидатів у сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яке успішно пройшли 25 осіб, з них 6 усиновлювачів, 11 опікунів та 8 потенційних прийомних батьків та батьків-вихователів.

 

 

 

 «Прослуга патронату в системі захисту дітей та підтримки сімей з дітьми в громаді»

 

Під такою назвою 23 травня 2017 року  в м. Обухів  відбувся семінар  з представниками  місцевих громад Обухівського р-ну, керівниками  та спеціалістами районної служби у справах дітей та сім’ї, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представниками сфери освіти, медицини, соцзахисту, ЗМІ та громадськості.

В програмі  семінару  висвітлювались  питання: Патронат над дитиною: нормативно-правове забезпечення,  запровадження  послуги  патронату в Україні; Переваги запровадження патронату в громаді, хто може бути кандидатом у патронаті вихователі, його роль, права, обов’язки та формат роботи в процесі надання послуг дитині та її сім’ї, та інше.

По закінченню семінару відбулося спілкування, запитання – відповіді та відкрите обговорення питання запровадження в Обухівському р-ні послуги патронату за підтримки МБО «Партнерства «Кожній дитині».

20170523_18200520170523_145203

«Щаслива дитина в щасливих батьків!»

 Саме цей салоган  відображає ідею свята  з нагоди Дня матері та Дня сім»ї, що відбулось в с.Забір’я, Києво-Святошинського району., організаторами якого стали Києво-Святошинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Міжнародний благодійний фонд «MANNA Worldwide»

До участі в заході запрошені діти, з сімей, що перебувають на обліку фахівців із соціальної роботи центру та проживають у с.Забір’я, Музичі, Княжичі.

150 дітей мали можливість розважатися на батутах, ласували  солодощами, солодкою ватою,  переглянули лялькову виставу, отримали подарунки та повітряні кульки, спілкувались англійською та мовою жестів з   волонтерами фонду, що приїхали з США.

Києво-Святошинський районний центр соціальних служб для сім’ї , дітей та молоді  співпрацює з  Міжнародним благодійним фондом «MANNA Worldwide»  з 2013 року,  зокрема в проведенні оздоровчих таборів для дітей з найбідніших верств населення, культурно-просвітницьких заходів для  сімей СЖО, ВПО та сімей учасників АТО.

18664134_10155373370943336_8881372324327024460_n18582578_755518737975146_3959688941337496016_n18698207_1647838471912556_8344825941920379039_n

Нарада  працівників  Києво-Святошинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

25 травня відбулась чергова нарада  працівників  Києво-Святошинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, під час якої обговорені актуальні питання надання соціальних послуг  фахівцями  із соціальної роботи, що працюють в громадах Києво-Святошинського району.

Директор центру Мельниченко О.М. поінформувала присутніх про участь у навчальній поїздці до Афін, де проходила навчання для тренерів   по поширенню кращих європейських практик створення соціальних послуг для  сімей з дітьми та деінституціоналізації, яке організовано  британською організацією  LUMOS.

Обговорено питання проведення спільно зі службою у справах дітей оцінки потреб дітей ВПО, реалізації проекту «Укріплення сім’ї що реалізується центром  у співпраці  з  Благодійною організацією «Київське обласне відділення «Благодійний фонд «СОС Дитяче містечко», залучення дітей з сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах до відзначення Міжнародного Дня захисту дітей та оздоровлення.

18664427_755546487972371_8947938598805082936_n18670753_755546524639034_5274618520276440619_n

Цій дитині потрібна родина

Всі анкети

Київська облдержадміністрація


Київська облдержадміністрація
Yes
Київська облдержадміністрація


Київська облдержадміністрація
Київська облдержадміністрація

 

 Наші партнери: